Logo Irpo Sklep

Masz pytania? Zadzwoń: 33 487 66 50

Hiszpańskie oliwki są najlepsze!

Oliwki hiszpańskie czarne, zielone. Najlepsze hiszpańskie oliwki z pestką i bez pestek- sklep IRPO online. Oliwki z różnym nadzieniem, oliwki w zalewie ziołowej, oliwki kiszone od najlepszych producentów w Hiszpanii.
Oliwki w Hiszpanii traktowane są jako skarb narodowy. Oliwki to historia. To tysiącletnie gaje oliwne o antycznych tradycjach, historycznym znaczeniu nie tylko dla Hiszpanii. Uprawia się wiele odmian oliwek. Najważniejsze z nich to: Manzanilla, Gordal, Hojiblanca, Cacereña. W Andaluzji, na południu Hiszpanii, dominują odmiany: Arbequina, Aloreña, Carrasqueña, Morona, Verdial, Cuquillo itd. By oliwki były jak najsmaczniejsze, do przetwórstwa wybiera się te rodzaje owoców, które charakteryzują się odpowiednią (średnią) zawartością tłuszczu, mają łatwo usuwalną pestkę, cienką skórkę i przede wszystkim delikatny, jędrny i smaczny miąższ. Czy oliwki są zdrowe? Oczywiście, że tak. Jeżeli masz problemy kardiologiczne, źle sypiasz to zacznij jeść oliwki. Więcej informacji na naszym blogu. Zobacz jak produkuje się oliwki KARINA.


Ze względu na moment zbioru i obróbkę hiszpańskie oliwki można podzielić na:
ZIELONE : uzyskiwane z owoców niedojrzałych, zbieranych w momencie osiągnięcia pożądanego rozmiaru.
CZARNE: uzyskiwane z całkowicie lub z nie w pełni dojrzałych oliwek. Czarne oliwki uzyskują swój czarny kolor przez odpowiednie przygotowanie w procesie znanym jako „styl Kalifornijski”, barwione naturalną sepią (atramentem kałamanicy).
ZMIENIAJĄCE KOLOR: uzyskiwane z owoców różowych, winno-różowych i brązowych, zbieranych zanim całkowicie dojrzeją, używane w domowych recepturach oliwek (a la Abuela).
FASZEROWANE: ulubiona forma zwolenników i konsumentów hiszpańskich oliwek. Do nadziewania stosuje się podobno ponad 80 rodzajów nadzienia. Najchętniej spożywane w Hiszpanii – anchois a poza nią nadziewane papryką. Niemniej jednak oliwki nadziewane są nieskończoną ilością ingrediencji –czosnkiem, migdałami, tuńczykiem, łososiem, cytryną, korniszonami, etc…

Nasze marki