Najnowsze przepisy

Oliwa z oliwek na czczo. 6 powodów dla których warto pić oliwę na czczo i jeść z chlebem.

Kliknij i kup oliwę do chleba

EVOO z chlebem podstawa diety śródziemnomorskiej.

(EVOO to skrót- Extra Virgin Olive Oil kwasowość ≤ 0,2% )

Wiemy, że podróżując zdobywamy nowe doświadczenia. Poznajemy nie tylko zabytki, ale obserwujemy co ludzie jedzą. W Polsce oliwa z oliwek towarzyszy głównie białemu pieczywu, a przecież w krajach śródziemnomorskich zdrową dietą jest połączenie oliwy z oliwek z chlebem.
chleb 1.jpg
Oczywiście pojawi się pytanie czy nie przybiorę na wadze. Wszak wielu zupełnie niesłusznie, unika chleba. Jeżeli nie będziemy cały dzień zajadać się chlebem, bądźmy spokojni. Nie zapominajmy, że pieczywo pełne, ciemne, pełnoziarniste jest źródłem błonnika witamin z grupy B. Jedna, dwie kromki tylko wpłyną na dobrostan naszego organizmu.

Kup oliwę z oliwek extra Virgen z rodzinnej rezerwy Canolive

Jeżeli w ciągu dnia poczujesz głód, sięgnij po EVOO z chlebem, z ulubionej piekarni. To zdrowa alternatywa dla szybkich , kalorycznych przekąsek. Do zdrowego chleba polecamy EVOO z naszego sklepu: Knolive, Hispasur,

EVOO Organic 900

czy Aceites Tapia. Wszystkie te oliwy mają kwasowość mniejszą lub równą 0,2%.
1 1 oliwa chleb blog.jpg
 
6 powodów dla których warto jeść EVOO z chlebem.
 
1. Zdrowe, nietuczące jedzenie.
EVOO z chlebem zaopatrzy nasz organizm w niezbędne składniki odżywcze. W jednej porcji dostaniesz węglowodany, błonnik, witaminy B1, B2, B6, B9 oraz żelazo, magnez, cynk, potas i to bez nasyconych tłuszczów.
2. Regeneracja układu krążenia.
Oliwa z oliwek regenerująco wpłynie na stan naszych tętnic i serca. Badania pokazują, że przyczyni się do zmniejszenia chorób naczyniowych o 15%, a ryzyko choroby wieńcowej zmaleje o 21%. Kwasy tłuszczowe zwane zdrowymi czyli jednonienasycone i wielonienasycone powstrzymają tworzenie się złego cholesterolu )LDL).
3. Popraw trawienie, zapomnij o zaparciach.
Kromka chleba z EVOO złagodzi zgagę, zaparcia, złe trawienie i gazy. Zoptymalizujemy pracę jelit poprzez zmniejszenie wydzielania kwasu.
4. Sposób na depresję.
Polifenole to skarb zawarty w EVOO. Ten rodzaj jednonienasyconych kwasów tłuszczowych działa nie tylko przeciwzapalnie, zwiększając poziom endorfin poprawia samopoczucie. Zdrowa dieta ma duży wpływ na nastrój człowieka.
5. EVOO z chlebem przyczyną detoksykacji wątroby.
Spożywanie kromki chleba z oliwą z oliwek na pusty żołądek (na przemian ze szklanką wody z sokiem z cytryny) pomoże odtruć wątrobę i woreczek żółciowy. Utleniacze i witamina E sprzyjać będą oczyszczeniu wątroby.
6. EVOO z chlebem poprawia pracę mózgu.
Bakterie obecne w jelitach mają wpływ na pracę mózgu. Jeśli dostarczymy im składników zawartych w oliwie z oliwek i chlebie, mikrobiom z jelit połączonych z móżgiem nerwem błednym, może wpłynąć na to co dzieje się w mózgu. Badania nad mikrobiomem jelitowym wciąż trwają, ale nikt nie ma wątpliwości, że urozmaicona dieta to podstawa.
PAMIĘTAJ
chleb 3.jpg
Powiązane przepisy

Śledź nas na Facebooku