Logo Irpo Sklep

Masz pytania? Zadzwoń: 33 487 66 50

Oliwa z oliwek z Hiszpanii to najlepsza oliwa z oliwek i najwyższa jakość oliwy.

Najlepsza oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia na zimno, oliwa extra Virgen Premium, oliwa z oliwek w puszce i oliwa z szklanych butelkach, niefiltrowana, smakowa wytłoczona w najlepszych tłoczniach oliwek Hiszpanii - to wszystko możecie kupić w naszym sklepie.
Oliwa z oliwek sklep internetowy IRPO - Twój sklep!

Oliwy powstałe w rodzinnych tłoczniach, z różnych odmian oliwek, takich jak: picuda, picual, hojiblanca, cornicabra, arbequina. Główne uprawy oliwek znajdują się na południu Hiszpanii w Andaluzji, gdzie umiarkowany klimat, niewielkie wahania temperatury, duże nasłonecznienie, długie, ciepłe i suche lato, deszczowa wiosna i jesień oraz łagodna zima z rzadkimi nocnymi przymrozkami są dla oliwek idealne. Dlatego hiszpańska oliwa z oliwek uważana jest za najlepszą na świecie. Oliwa z oliwek jest zdrowym, naturalnym tłuszczem roślinnym. Pamiętajcie, oliwa z oliwek jest jedynym tłuszczem tłoczonym z owoców i tylko taki, tłuszcz może używać nazwy - oliwa. Wszystkie inne tłoczone z nasion lub pestek owoców i nazywają się olejami. Zapraszamy Was do poznania jakości i smaków hiszpańskiej oliwy z oliwek. W naszym sklepie znajdziecie szeroki asortyment oliwy extra Virgin oraz oliw smakowych.

Oliwki rosną na wiecznie zielonych drzewkach, osiągają wysokość 10-20m. Drzewko oliwne rośnie stosunkowo wolno, owocować zaczyna dopiero po około 10 latach od momentu posadzenia i nie osiąga pełnej dojrzałości przed 20 rokiem. Od ok. 35 do 100-150 roku znajduje się w okresie swojej pełnej dojrzałości i owocując – przynosi największe plony. Później drzewo starzeje się i może osiągnąć wiek nawet 2 000 lat.Ze względu na fakt, iż Hiszpania cieszy się ogromną różnorodnością klimatów i mikroklimatów oraz wielorodnością i bogactwem gleb, możliwa jest tam uprawa różnych odmian oliwek. Odmiana drzewka jest bardzo ważna, ponieważ to właśnie od niej zależą cechy jakościowe oliwy. Każda odmiana ma własny profil smakowo-zapachowy, wynikający z zawartości typowych dla niej substancji aromatycznych. Dzięki temu wśród najlepszych hiszpańskich oliw z oliwek znaleźć można smaki słodkie, łagodne, a także pikantne czy gorzkawe.

W Hiszpanii, która jest największym na świecie producentem oliwek oraz oliwy z oliwek, występuje ponad 260 odmian oliwek. Najsłynniejsze odmiany to:

picuda - odmiana uprawiana w prowincji Kordowa. Ma jędrne owoce o zrównoważonym, delikatnym smaku.
hojiblanca – jedna z bardziej znanych odmian regionu Andaluzji. Ma dość twardy miąższ, dużą pestkę i intensywny zielony kolor. Uprawiana głównie w prowincjach Kordowa i Malaga. Owoce są lekko gorzkie i pikantne w smaku.
picual – odmiana uprawiana głównie w prowincji Jaén. Odporna na zmiany klimatu i przymrozki. Owoce są mięsiste i zazwyczaj gorzkawe w smaku.
cornicabra - odmiana uprawiana w regionie ToledoNasze marki