Najnowsze przepisy

8 wskazówek jak kupić najlepszą oliwę z oliwek w sklepie IRPO

Jak kupić najlepszą oliwę z oliwek, nie przepłacić i być zadowolonym z zakupu.

Dylematy kupowania każdy z nas zna doskonale. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy mamy cały wachlarz jednego rodzaju produktu.

W naszym sklepie znajduje się duży wybór oliwy z oliwek, ale którą kupić, jaka będzie najlepsza?
Podamy kilka rad, którymi powinno się kierować przy świadomym wyborze najlepszej oliwy z oliwek.
oliwy.jpg
1. Zastanów się do czego będziesz używał zakupionej oliwy z oliwek. Czy zamierzasz na niej smażyć, przygotować sałatkę, podać do degustacji upieczonego przez Ciebie lub kupionego pieczywa czy też pragniesz zaskoczyć gości znajomości smaków oliwy z oliwek.
2. Przeczytaj na naszym blogu informację o gatunkach i sposobach produkcji oliwy z oliwek i wybierz tę, która będzie Ci najbardziej potrzebna.
3. Oliwy sprzedawane w naszym sklepie pochodzą od producentów, posiadających własne gaje oliwne i własne tłocznie o czym informujemy w opisach i na etykietach produktów. Dzięki temu wytwórcy naszych oliw nie są anonimowi. Kupując oliwy w supermarketach, na etykietach często zobaczymy informację, że zostały "wyprodukowane w oliw pochodzących z UE i spoza" lub "wyprodukowano dla.....", więc producent pozostaje nieznany - anonimowy.
czyja oliwa.jpg
4. Pamiętając, że istotną rolę w gatunku oliwy z oliwek odgrywa smak, zapach, ostrość dobierz najodpowiedniejszą oliwę do swych upodobań.
przeczytaj na naszym blogu: 8 aromatów w oliwie z oliwek

5. Zobacz na wielkość opakowania i dostosuj ją do swoich potrzeb.
nasza  oliwa.jpg
6. Jeżeli decydujesz się na smażenie na oliwie z oliwek kupuj największe opakowanie, gdyż ono będzie cenowo najekonomiczniejsze.
zobacz również: Jak smażyć na oliwie z oliwek, budując stopniowo smak potrawy

7. Podejmij decyzję ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na zakup oliwy.
kasa 1.jpg
8. Czytaj dokładnie opisy produktów, bo staramy się podać jak najwięcej informacji, aby pomóc naszym klientom w wyborze.

Kup w naszym sklepie raz a zostaniesz z nami na dłużej.

 
Powiązane przepisy

Śledź nas na Facebooku