Czy wiesz, że oliwki pomagają Ci dobrze spać?

Masz kłopoty ze snem?


To nie żart, tylko właściwości tego niewielkiego owocu, które mogą poprawić jakość snu. Dzisiaj chcemy opowiedzieć Wam o jednym z naszych produktów, które jest lekarstwem a możecie tego nie wiedzieć. Nie podejrzewacie, że to oliwki!


Właściwości zdrowotne oliwek

Te maleństwa zawierają tryptofan(dostarczany tylko z pożywieniem), magnez, wapń, witaminę B6 oraz minerały pozwalające wytwarzać melatoninę. A melatonina to hormon aktywujący się w ciemności, określając cykl snu i czuwania. Z wiekiem zdolność syntezy melatoniny maleje, co może wpływać na bezsenność, depresję i przyspieszenie starzenia. Melatonina jest organicznym związkiem chemicznym, pochodną tryptofanu, który jest przekształcany w hormon szczęścia czyli serotoninę, również związaną ze spokojnym snem.
 
OLIWKI MOJO I BABCI.jpg

Zjedz kilka oliwek!

Te wywody to nie bajki do poduszki tylko efekty badań naukowców. Dlatego jeśli wyczerpaliście Państwo wszystkie możliwości, a sen nie nadchodzi otwórzcie słoik, kilka oliwek do ust i hop do łóżka! Przyśnią Wam się nie tylko hiszpańskie gaje oliwne i plaże. Jeżeli cierpisz na bezsenność, najlepiej brać oliwki! Dobrych snów.
Powiązane przepisy

Śledź nas na Facebooku