Logo Irpo Sklep

Masz pytania? Zadzwoń: 33 487 66 50

29 września 2019

Czy wiesz, że oliwki pomagają Ci dobrze spać?

Z oliwką do łóżka! Przewracasz się z boku na bok, liczysz barany, pijesz napary, łykasz tabletki? Wszystko na nic!
A może warto sięgnąć po oliwki?
Czy wiesz, że oliwki pomagają Ci dobrze spać?

Masz kłopoty ze snem?

To nie żart, tylko właściwości tego niewielkiego owocu, które mogą poprawić jakość snu. Dzisiaj chcemy opowiedzieć Wam o jednym z naszych produktów, które jest lekarstwem a możecie tego nie wiedzieć. Nie podejrzewacie, że to oliwki!


Właściwości zdrowotne oliwek

Te maleństwa zawierają tryptofan(dostarczany tylko z pożywieniem), magnez, wapń, witaminę B6 oraz minerały pozwalające wytwarzać melatoninę. A melatonina to hormon aktywujący się w ciemności, określając cykl snu i czuwania. Z wiekiem zdolność syntezy melatoniny maleje, co może wpływać na bezsenność, depresję i przyspieszenie starzenia. Melatonina jest organicznym związkiem chemicznym, pochodną tryptofanu, który jest przekształcany w hormon szczęścia czyli serotoninę, również związaną ze spokojnym snem.Zjedz kilka oliwek!

Te wywody to nie bajki do poduszki tylko efekty badań naukowców. Dlatego jeśli wyczerpaliście Państwo wszystkie możliwości, a sen nie nadchodzi otwórzcie słoik, kilka oliwek do ust i hop do łóżka! Przyśnią Wam się nie tylko hiszpańskie gaje oliwne i plaże. Jeżeli cierpisz na bezsenność, najlepiej brać oliwki! Dobrych snów.

Czytaj także

Dżemy jemy! Dżemy jemy! 10 marca 2023
EVOO oliwa w kosmosie! EVOO oliwa w kosmosie! 10 sierpnia 2022
Sklep IRPO na Facebooku! Sklep IRPO na Facebooku! 31 kwietnia 2020
Czas COVID-19 Czas COVID-19 01 kwietnia 2020
blog