Logo Irpo Sklep

Masz pytania? Zadzwoń: 33 487 66 50

EVOO „Verde Oleum” (Wczesny zbiór) 750ml

Aceites Tapia
EVOO „Verde Oleum” (Wczesny zbiór) - metalowa butelka 750ml

Premium Extra Virgin Olive Oil, najwyższej jakości sok z zielonych oliwek hojiblanca, prawie białych, zebranych na początku procesu dojrzewania. Gorąco polecamy dla tych klientów, którzy szukają wczesnych, świeżych, pachnących EVOO o wspaniałej osobowości.
Kwasowość 0,12º
72.00 
75.00 
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 72.00 zł
Dostawa: 15,49 pln InPost paczkomat, dostawa w weekend (zaznacz w uwagach)
18,45 pln kurier DPD lub odbiór osobisty za 0 pln
72 PLN https://schema.org/NewCondition https://schema.org/InStock

niewielka ilość

Firma Aceites Tapia znajduje się w Hiszpanii w prowincji Malaga, słynącej z gęstych gajów oliwnych i wysokiej jakości oliwek. Rodzinna firma powstała w 1993 roku, ale jej korzenie sięgają lat 40 i 50 ubiegłego wieku, gdy założono pierwszy gaj oliwny. Obecnie trzecie pokolenie pracuje nad wysoką jakością oliwy w północno - wschodnim rejonie prowincji Malaga. Dbałość o drzewa trwa od zbioru do zbioru, obejmując przycinanie, nawożenie i pielęgnację przez cały rok.

W sklepie e-delikatesy IRPO można kupić Oliwę z oliwek Extra Virgin Premium, (EVOO to Early Harvest Extra Virgin) Tapia. Jest to gęsta, tak zwana zielona oliwa. Intensywny zielony kolor uzyskuje się z oliwek odmiany hojiblanca, zebranych w końcowych tygodniach października, czyli wcześnie. Wówczas owoce są jasnozielone z białawym odcieniem. Ma to wpływ na intensywność odczuć zapachowych i smakowych. W nosie czujemy nuty "łąkowe i ogrodnicze": skoszoną świeżo trawę, pomidory, jabłka, zielone banany. Posmak zmienia się. Od słodyczy przechodzi w lekką goryczkę i łagodną cierpkość. Pojawiają się smaki, które wcześniej rozpoznał nasz nos: pomidor, jabłko, banan, do nich dołącza smak skórki migdała.

Jak przechowywać oliwę z oliwek?

Oliwę należy chronić oliwy przed światłem, ,przechowywać w stałej temperaturze nie wyższej niż 28°C w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Oliwie z oliwek szkodzi dostęp powietrza, ponieważ utlenia się i traci swoje naturalne właściwości. Najlepsze dla oliwy są puszki metalowe i butelki z ciemnego szkła.


blog