Logo Irpo Sklep

Masz pytania? Zadzwoń: 33 487 66 50

EVOO zielona „Verde Oleum” (Wczesny zbiór) 500ml

Aceites Tapia
EVOO „Verde Oleum” (Wczesny zbiór) - butelka szklana 500ml

Oliwa Premium Extra Virgin, to najwyższej jakości sok z zielonych oliwek hojiblanca, prawie białych, zebranych na początku procesu dojrzewania. Unikalna oliwa z oliwek w naszym sklepie.
Gorąco polecamy dla tych klientów, którzy szukają wczesnych, świeżych, pachnących EVOO o wspaniałej osobowości.
Kwasowość 0,12º
66.00 
Dostawa: 15,49 pln InPost paczkomat, dostawa w weekend (zaznacz w uwagach)
18,45 pln kurier DPD lub odbiór osobisty za 0 pln
66 PLN https://schema.org/NewCondition https://schema.org/InStock

na wyczerpaniu

Firma Aceites Tapia znajduje się w Hiszpanii w prowincji Malaga, słynącej z gęstych gajów oliwnych i wysokiej jakości oliwek. Rodzinna firma powstała w 1993 roku, ale jej korzenie sięgają lat 40 i 50 ubiegłego wieku, gdy założono pierwszy gaj oliwny. Obecnie trzecie pokolenie pracuje nad wysoką jakością oliwy w północno - wschodnim rejonie prowincji Malaga. Dbałość o drzewa trwa od zbioru do zbioru, obejmując przycinanie, nawożenie i pielęgnację przez cały rok.
W sklepie e-delikatesy IRPO można kupić Oliwę z oliwek Extra Virgin Premium, (EVOO to Early Harvest Extra Virgin) Tapia. Jest to gęsta, tak zwana zielona oliwa. Intensywny zielony kolor uzyskuje się z oliwek odmiany hojiblanca, zebranych w końcowych tygodniach października, czyli wcześnie. Wówczas owoce są jasnozielone z białawym odcieniem. Ma to wpływ na intensywność odczuć zapachowych i smakowych. W nosie czujemy nuty "łąkowe i ogrodnicze": skoszoną świeżo trawę, pomidory, jabłka, zielone banany. Posmak zmienia się. Od słodyczy przechodzi w lekką goryczkę i łagodną cierpkość. Pojawiają się smaki, które wcześniej rozpoznał nasz nos: pomidor, jabłko, banan, do nich dołącza smak skórki migdała.
blog