Logo Irpo Sklep

Masz pytania? Zadzwoń: 33 487 66 50

Ryż Bomba Calasparra extra - 1 kg - do paelli

Ryż Bomba do Paelli - opak. 1kg
" Klejnot Calasparra" - hiszpański ryż Bomba pochodzący z Murcii, z "Chronionego Obszaru Pochodzenia " (D.O.P.) Calasparra. To odmiana ryżu charakteryzująca się krótkim ziarnem, które może dwukrotnie lub trzykrotnie powiększyć swoją objętość, bardzo dobrze wchłaniając wodę podczas gotowania.
57.00 
Dostawa: 15,49 pln InPost paczkomat, dostawa w weekend (zaznacz w uwagach)
18,45 pln kurier DPD lub odbiór osobisty za 0 pln
57 PLN https://schema.org/NewCondition https://schema.org/InStock

na wyczerpaniu

Odmiana Bomba jest klejnotem ryżu Calasparra . Ryż Calasparra Bomba, eksplozja smaku.

Ryż Calasparra (Murcia, Hiszpania) jest jednym z trzech rodzajów ryżu, które posiada certyfikat określeniem pochodzenia. W Hiszpanii są to regiony: delta Ebro, Valencia i Murcia. Nazwa pochodzenia Calasparra została uznana w 1986 roku, chociaż uprawa ryżu na tym obszarze sięga XIV wieku. Jest regulowany przez Radę Regulacyjną ChNP "CALASPARRA" i obejmuje gminy Calasparra, Moratalla i Hellín (w Albacete).

Stosowane odmiany ryżu to „Bomba” i „Balilla × Sollana”. Wymagają większej ilości wody i dłuższego czasu gotowania, dzięki czemu ziarno bardziej pęcznieje, a pozostałe smaki są bardziej nasycone. Zbierany jest od października do listopada, ale spożywany jest przez cały rok.

Cechy, które czynią ten ryż wyjątkowym, to:

  • Jest to uprawa górska o wysokości około 450 metrów.
  • Nawadnianie odbywa się poprzez system tarasów, które umożliwiają ciągłą wymianę wody.
  • Dojrzewanie ziarna trwa o 30% dłużej niż w przypadku innych odmian ryżu.
  • Jeśli chodzi o gotowanie, rzadko przesadza i jest znacznie smaczniejszy.
Calasparra to jedna z najbardziej znanych odmian ryżu uprawianego w Hiszpanii. Uprawia się ją bez użycia pestycydów i herbicydów we wsi Calasparra w regionie Murcia. Występuje w dwóch odmianach, zwykła i Bomba, z tą różnicą, że ta ostatnia powiększa się bardziej podczas gotowania.

Ta biała, krótkoziarnista odmiana ryżu uprawiana jest na tym obszarze od XIV wieku. Calasparra posiada niezwykłe właściwości kulinarne, które sprawiają, że jest niezastąpionym składnikiem jednej z najsłynniejszych hiszpańskich potraw – paelli.

Podczas gotowania wchłania więcej płynu niż inne odmiany ryżu ze względu na wysoką zawartość amylozy. Ten polisacharyd sprawia, że ​​Calasparra jest mniej lepka i jędrniejsza po ugotowaniu.

blog