Werbena, zioło poprawiające zdrowie.

Werbena – ziółko na poprawę...

Werbena jest rośliną o wielu właściwościach zdrowotnych, była stosowana w medycynie naturalnej w Egipcie, Rzymie, Grecji i Chinach, gdzie nazywano ją „smoczym zielem”, zwracając uwagę na ukrytą siłę rośliny.

PRZECIWUTLENIAJĄCA MOC

Werbena zwiera metanol i kwas kawowy, które chronią komórki przed niekorzystnymi zewnętrznymi wpływami. Opisując jej oksydacyjne właściwości podkreśla się jej zdolność do naprawy wyrządzonych szkód.PROBLEMY Z GARDŁEM I DZIĄSŁAMI

Werbena łagodzi objawy różnych infekcji w jamie ustnej. Dzięki właściwościom antybiotycznym eliminuje bakterie przyczyniające się do chorób dziąseł, zębów i gardła.

OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Werbena pobudza wydzielanie moczu, eliminując nadmiar płynów z organizmu. W konsekwencji nerki i wątroba będą wspomagane w pracy usuwania z organizmu szkodliwych substancji.ODPRĘŻENIE I USPOKOJENIE

Stres często bywa przyczyną spadku nastroju, bólu głowy lub depresji. Warto spróbować picia herbatki z liści werbeny przy nawracających bólach głowy. Wielu ceni jej wpływ na poprawę nastroju, uczucie relaksu po stresujących sytuacjach.

WIELE INNYCH ZASTOSOWAŃ

Opinia, że zioło wspomaga potencję, sprawia, że dodawana jest do potraw i nalewek. Angielki używały naparu z werbeny z dodatkiem rozmaryny dla wzmocnienia włosów. Chińczycy radzili , by pić wywar z werbeny w celu zmniejszania obfitych menstruacji i infekcji dróg moczowych. Jak widać nie przez przypadek określa się ją przymiotnikiem LEKARSKA.

Powiązane przepisy

Śledź nas na Facebooku