Najnowsze przepisy

Oliwa z oliwek nasz sojusznik w odchudzaniu w czasie Świąt.

Oliwa z oliwek naszym sojusznikiem w odchudzaniu w czasie Świąt.

Oliwa z oliwek była przed wiekami uważana za lekarstwo, ponieważ pozwala uniknąć wielu chorób układu krążenia, ma wpływ na ciśnienie krwi, pomaga zapobiegać cukrzycy i może zmniejszyć ryzyko zakrzepicy. Jednak tym, co nas najbardziej interesuje, jest przyspieszenie metabolizmu oraz zastosowanie oliwy z oliwek w diecie pomagającej pozbyć się zbędnych kilogramów.

Jesz mniej!

Spożywanie oliwy z oliwek powoduje przyspieszenie metabolizmu. Istotną rolę w walce z nadmiernym apatytem przypisuje się kwasowi oleinowemu zmniejszającemu uczucie głodu, po prostu jemy mniej! Oliwa z oliwek wspomaga trawienie i pasaż jelitowy, stając się sprzymierzeńcem w zmaganiach z zaparciami.

święta2.jpg

 

Jak zastosować oliwę z oliwek w odchudzaniu?

1. Oliwa z oliwek zmniejsza uczucie apetytu, toteż jednym ze sposobów zmagań z głodem jest przyjęcie 1 łyżki stołowej oliwy z oliwek na kilka minut przed posiłkiem.

święta3.jpg

2. Odchudzając się lubimy sięgać po zielone warzywne koktajle. Dla wzmocnienia właściwości zdrowych zielonych składników powinno się dodać łyżkę oliwy z oliwek.

święta4jpg.jpg

3. Rano przed śniadaniem (pół godziny) warto spożyć mieszankę złożoną z pół łyżki oliwy z oliwek z połową łyżki soku z cytryny. Niby niewiele, ale to połączenie poprawi drenaż limfatyczny, wyeliminuje toksyny oczyszczając organizm, dostarczy też wartościowej witaminy C.

święta5jpg.jpg

4. Dressing jest sosem na bazie oliwy z oliwek dodawanym do sałatek czy posiłków. Stosując go można bez wysiłku uzyskać skuteczny spalacz tłuszczu. Mieszamy oliwę z oliwek z pieprzem cayenne lub z imbirem. Jak to zrobić? Do butelki lub niedużego naczynia wrzucamy kilka ziaren pieprzu cayenne lub mielonego imbiru i takiego dressingu używamy do przyprawiania sałatek czy posiłków.

święta6 jpg.jpg

 

Zadbajmy o swoje zdrowie i ciało przy pomocy oliwy z oliwek, pamiętając jednocześnie, by nie przekraczać 50 ml oliwy dziennie.

Powiązane przepisy

Śledź nas na Facebooku