Oliwa z oliwek, a nasze zdrowie

Oliwa z oliwek produktem z natury.

Co rusz, gdy rozmawiam z kimś, kto z radością używa oliwy z oliwek w kuchni, spotykam się z pytaniem. Dlaczego nic nie piszemy o związkach, tego naturalnego produktu ze zdrowiem? Wszak oliwa z oliwek to najlepszy sprzymierzeniec w walce z różnymi dolegliwościami. Oliwkowe kompresy odświeżają i spłycają zmarszczki natłuszczając cerę. Jeśli mamy suchą skórę, pomoże nam smarowanie surową oliwą (temprano extra Virgin), gdyż zawarta w oliwie z oliwek witamina E ma działanie odmładzające. Z powodzeniem można stosować oliwę do kąpieli i peelingu. Peeling przygotowujemy łącząc krople oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia z solą lub cukrem, w zależności od upodobań. Wykonujemy masaż, w celu pobudzenia krążenia i wygładzenia. Nie trzeba biec do drogerii, wystarczy kilka kroków w kierunku kuchni i kosmetyk gotów do użycia. Oliwa z oliwek wpływa na funkcjonowanie układu trawiennego, regulując metabolizm.


zdrowie 2.jpg
 
Oliwa z oliwek lekarstwem?
Warto spróbować picia łyżki oliwy z oliwek extra Virgin z pierwszego tłoczenia na czczo z dodatkiem soku z cytryny. Połączone składniki dają nieoczekiwany, pozytywny rezultat. Metabolizm się stabilizuje, waga ciała zmniejsza a organizm wzmacnia. Czyż nie są to rezultaty, bez stosowania środków farmaceutycznych, na których nam zależy. Naukowcy z niemieckich instytutów stomatologicznych zaobserwowali, że szkliwo na zębach ma mniejszą skłonność do demineralizacji, jeśli zetknie się z oliwą z oliwek extra Virgin.Te sposoby znała już medycyna ajurwedyjska. Oczywiście płukanie nie zadziała jak lekarstwo, ale usuniemy bakterie i zarazki spomiędzy zębów. Regularnie powtarzana czynność złagodzi zdrowotne dolegliwości. Dziąsła wzmocnią się, a oddech będzie świeższy. Zabieg ten należy przeprowadzić na czczo lub jedną godzinę po posiłku. Najlepiej wziąć łyżeczkę oliwy z oliwek i przez kilka minut płukać dziąsła, następnie wypluć oliwę a jamę ustną przepłukać ciepłą wodą.
zdrowie 3.jpg

Oczywiście przeglądając dostępne w sieci informacje, znajdziemy dziesiątki zdrowotnych zastosowań oliwy z oliwek. My jednak opisaliśmy te, które sami stosujemy.
Powiązane przepisy

Śledź nas na Facebooku