- W koszyku nie ma jeszcze produktów
- Wysyłka
- Razem 0,00 zł
Dżemy jemy!
Dżem to nieocenione źródło zdrowia i najlepszy dodatek do serów.
Przeczytaj cały artykuł lub kliknij w obrazek i wejdź do sklepu
Dżemy jemy!
Kolorowy wachlarz dżemów w naszym sklepie pochodzi z rodzinnej firmy P. Listo, która stworzyła bogaty ich wybór, wymyślając ciekawe rozwiązania w oparciu o lokalne hiszpańskie produkty i rodzinną tradycję. O swoich dżemach piszą tak: „ (…) 60% produkcji pochodzi z z ogrodu naszego dziadka Jesusa oraz z naszych pól, drzew owocowych i warzyw skąpanych w słońcu(…)”. Dżemy firmy P. Listo cechuje ekologia, a przede wszystkim zaskakująca różnorodność składników użytych do ich wytwarzania, począwszy od owoców poprzez jadalne kwiaty do warzyw. Popularnym sposobem jedzenia dżemów jest smarowanie grzanek, naleśników, przekładanie ciasteczek. Różnorodność wyrobów firmy P. Listo pozwala rozszerzyć to zastosowanie.
Dżemy z owoców
Wśród dżemów owocowych mogą zaskakiwać dżemy z nieśplika japońskiego, granatów, melonów, pigwy, opuncji figowej, arbuza, daktyli, ananasów, chociaż pojawiają się też częściej spotykane, jak te z białych i czerwonych winogron czy borówek leśnych. Zaletą dżemów z pomarańczy i cytryny jest wytwarzanie ich ze świeżych owoców. Nie można zapominać, że Murcia gdzie siedzibę ma firma jest zagłębiem tych cytrusów. Zastosowanie dżemów z owoców w kuchni wydaje się oczywiste. Dodajemy je do pancakeksów, dekorujemy ciasta, osładzamy owsiankę, kaszę jaglaną lub herbatę.
Dżemy z płatków kwiatów
Dżemy powstałe w oparciu o jadalne kwiaty to propozycja rzadka, dla smakoszy, koneserów, zważywszy, że do ich produkcji używa się płatków kwiatowych. Zjadamy je tak jak te owocowe, ale także w nieoczywisty sposób. Dżemy z płatków fiołka, róży, jaśminu, płatków maku i kwiatu pomarańczy ożywią niejedno danie nadając mu wyszukany charakter. Dżem z płatków fiołków utworzy dobrana parę z miękkim serem typu camembert. Dżem z płatków jaśminu i płatków maku łączymy z pasztetami i miękkimi serami.
Dżemy z warzyw
Dżemy z warzyw są nowszą innowacyjną ofertą na polskim rynku, bo pojawiły się stosunkowo niedawno. W Hiszpanii często wyzyskuje się jarzynowy potencjał do tworzenia słodkości. Posiadamy dżemy z cebuli karmelizowanej, które bez zastanowienia możemy dodać do smażonych, pieczonych mięs, pieczeni wołowej pierogów ruskich, i uwaga, śledzi. Dżem z czerwonej lub zielonej papryki urozmaici smak duszonej albo pieczonej ryby. Dżem z pomidora , zawierający zdrowy likopen, uwolniony pod wpływem wysokiej temperatury przy obróbce, będzie współgrał ze smakiem koziego sera. Dżem z cukinii kucharze stosują jako dodatek do warzywnej tarty z serem, przekładania ciasta biszkoptowego, tostów.
Dżemy ekstrawaganckie
Na szczególne wyróżnienie zasługują dżemy z wina musującego i piwa. Tylko firma z dużym doświadczeniem może pozwolić sobie na taką ekstrawagancję. Bez obaw można je podać do eleganckiej przystawki, ale i do grillowanej karkówki. Eksperymentujcie Państwo z unikalnymi dżemami. Spróbujcie zrobić sos na bazie beszamelu dodając dżem! Wyciskajcie, kapcie, róbcie kleksy. Smak i aromat dżemu przełamie niejedną prozaiczną potrawę.