Logo Irpo Sklep

Masz pytania? Zadzwoń: 33 487 66 50

Ser owczy Pecorino Romano klinek - paczka 200g

Owczy ser twardy- PECORINO ROMANO klinek - paczka 200 g

Pecorino Romano to kompaktowy, twardy włoski ser owczy o mocnym i słonym smaku, idealny do tarcia i przyprawiania potraw. Jego nazwa wywodzi się od włoskiego słowa pecorino , co oznacza „owca” i od czasów rzymskich, w których ser był podstawowym pożywieniem. Dziś jest to jeden z najbardziej znanych włoskich serów poza Włochami: bogaty w białko, bogaty w tłuszcz i bogate źródło wapnia. Twardy ser produkowany z mleka owczego. Lekko pikantny w smaku.25.50 
Dostawa: 15,49 pln InPost paczkomat, dostawa w weekend (zaznacz w uwagach)
18,45 pln kurier DPD lub odbiór osobisty za 0 pln
25.5 PLN https://schema.org/NewCondition https://schema.org/InStock

na wyczerpaniu

Co to jest Pecorino Romano?
Pecorino Romano to starożytny włoski ser wytwarzany w 100% z mleka owczego. Mleko pochodzi od owiec hodowanych na wolności i żywionych na naturalnych pastwiskach w Lacjum, w prowincji Grosseto w Toskanii i na Sardynii. Jest to jeden z czterech włoskich serów z mleka owczego, które korzystają ze statusu chronionej nazwy pochodzenia ChNP i nadal jest wytwarzany wyłącznie tradycyjnymi metodami na ich obszarach pochodzenia.
Pecorino Romano to twardy ser o miękkiej, cienkiej i naturalnej skórce. Ma kolor od białego do jasnosłomkowego i wyróżnia się kruchą konsystencją oraz intensywnym słonym smakiem, który wzrasta wraz z wiekiem. Kształty Pecorino Romano są cylindryczne i ważą od 44 funtów 20 kg do 77 funtów 35 kg. Przed wydaniem ser jest znakowany głową owcy w rombie, a skórka jest zaznaczana kropkowanymi literami, które określają obszar oznaczenia. W zależności od obszaru produkcji Lazio, Sardegna Sardinia lub Grosseto; można również wyświetlić logo obszaru.
Pecorino Romano kontra Parmigiano-Reggiano
Chociaż sery Pecorino Romano i Parmigiano-Reggiano mają podobne zastosowania, są one różne. Parmigiano-Reggiano to twardy ser z mleka krowiego. Jest bardziej orzechowy i słodszy niż Pecorino Romano, który jest zdecydowanie bardziej słony. W zależności od receptury Pecorino Romano i Parmigiano-Reggiano można stosować zamiennie lub łączyć i oba są idealnymi serami do tarcia.
blog