Logo Irpo Sklep

Masz pytania? Zadzwoń: 33 487 66 50

Fuet - hiszpańska tradycyjna kiełbasa 250g Torre de Nuñez

Fuet hiszpański - kiełbasa dojrzewająca - opak. 250g

Fuet to bardzo popularna wieprzowa kiełbasa, wytwarzana głównie w Katalonii. Fuet extra Torre de Núñez zrobiony jest z mieszanki siekanego surowego mięsa wieprzowego i boczku. Dodaje się do niego sól i przyprawy, które ugniata się i wsuwa do naturalnej osłonki wołowej, która została poddana procesowi dojrzewania i suszenia. Jego skóra jest zwykle biała ze względu na obecność grzybów, które pomagają jej dojrzeć.


24.50 
Dostawa: 15,49 pln InPost paczkomat, dostawa w weekend (zaznacz w uwagach)
18,45 pln kurier DPD lub odbiór osobisty za 0 pln
Chwilowy brak na magazynie. Oczekujemy na dostawę.
Fuet to jedna z ulubionych kiełbas Hiszpanów. Ze skórką lub bez, gruba lub cienko pokrojona, z prostym lub ukośnym cięciem ... To kwestia gustu. Są tacy, którzy uważają, że skóra zmienia smak mięsa i wolą je usunąć. Inni natomiast uważają, że skóra nadaje jej chrupiącą konsystencję. Ten fuet jest nadziewany naturalną osłonką, więc jeśli lubisz, możesz cieszyć się nim ze skórą.

Ogólnie rzecz biorąc, najlepszym sposobem na cieszenie się fuetem jest cięcie go z odchyleniem centymetra . „Ukośne” oznacza, że ​​nie jest ona cięta całkowicie prostopadle do elementu, ale ukośnie. W zależności od kroju wszystkie kiełbasy wydzielają różne aromaty i smaki. Fuet to idealna kiełbasa, którą zawsze możesz mieć w domu, ponieważ jest praktyczna w każdej sytuacji: jako przekąska w domu, smaczna przekąska na wieczorne tapas, a także, do wykorzystania w bardziej wyszukanych daniach. Skórka z pleśnią, w której znajduje się fuet, powinna być miękka i pokryta wyłącznie białym nalotem, nalot innego koloru świadczy o tym, że kiełbasa była źle przechowywana – w zbyt wilgotnym pomieszczeniu – i nie jest pożądany.

blog