Logo Irpo Sklep

Masz pytania? Zadzwoń: 33 487 66 50

Ocet z czarnych porzeczek 200 ml

Przetwórnia Beksien
Ocet porzeczkowy - but. 200ml

Naturalny, żywy ocet z czarnej porzeczki produkujemy z owoców pochodzących z czystych terenów u obrzeża kotliny sandomierskiej.
24.00 
Dostawa: 15,49 pln InPost paczkomat, dostawa w weekend (zaznacz w uwagach)
18,45 pln kurier DPD lub odbiór osobisty za 0 pln
24 PLN https://schema.org/NewCondition https://schema.org/InStock

na wyczerpaniu

Naturalny, żywy ocet z czarnej porzeczki produkujemy z owoców pochodzących z czystych terenów u obrzeża kotliny sandomierskiej. Do produkcji używamy owoców zdrowych i dojrzałych poddanych naturalnemu procesowi fermentacji, bez dodatku drożdży. Fermentacja alkoholowa przy otwartym procesie produkcji i stałym natlenieniu dzięki bakteriom z rodziny Acetobacteraceae postępuje w cichą fermentację octową. Powolny proces trwa od kilku do kilkunastu tygodni. Po zakończonej fermentacji octowej nasz ocet dojrzewa od trzech do dwunastu miesięcy.
Czarne porzeczki pomagają w infekcjach górnych dróg oddechowych, jak również artretyzmie czy reumatyzmie. Można je także stosować pomocniczo przy wypadaniu włosów, a nawet jako okłady na ślady po ukąszeniach komarów czy meszek. Współczesna fitoterapia poleca stosowanie czarnych porzeczek pomocniczo przy niedokrwistości, przyzębicy, skazie krwotocznej, zaćmie, złej krzepliwość krwi.
Czarne porzeczki zawierają mnóstwo witaminy C!
Ocet jest niepasteryzowany i niefiltrowany, nie używamy siarczynów czy przeciwutleniaczy dzięki czemu żywy ocet zachowuje wszystkie wartości poddanych fermentacji czarnych porzeczek.
Idealny do mięs, marynat, dziczyzny, diet, do bezpośredniego picia po rozcieńczeniu z wodą.
blog