Logo Irpo Sklep

Masz pytania? Zadzwoń: 33 487 66 50

Extra VIRGIN oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia 2l Muñoz

Muñoz
Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia - 2 l - Pet
Wygodne opakowanie - ekonomiczne. Oliwa do smażenia delikatnych potraw.

Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia na zimno, w ekonomicznym 2 litrowym opakowaniu, ze specjalnym praktycznym uchwytem, ułatwiającym dozowanie oliwy.
Wyprodukowana przez rodzinną firmę Muñoz.
140.00 
Dostawa: 15,49 pln InPost paczkomat, dostawa w weekend (zaznacz w uwagach)
18,45 pln kurier DPD lub odbiór osobisty za 0 pln
140 PLN https://schema.org/NewCondition https://schema.org/InStock

niewielka ilość

Oliwa z oliwek pierwszego tłoczenia na zimno, w wygodnej, ekonomicznej 2 litrowej butelce ze specjalnym uchwytem. Hiszpańska prowincja Kastylia La Mancha to nie tylko Don Kichot, Sancho Pansa i wiatraki, ale również rejon upraw oliwek, szczególnie odmiany Cornicabra. Wytłacza się z nich oliwę posiadającą wspaniałe walory:

Smak oliwy – mocno owocowy z goryczkowo - pikantnym posmakiem

Zapach oliwy – świeżych zielonych liści, jabłek

Kolor oliwy – zielony ze złocistymi refleksami

Doskonale nadaje się na świeżą bagietkę lub dobry, swojski chleb, gdzie wcześniej położyliśmy plastry świeżego czerwonego pomidora z listkami świeżej bazylii. Tak przygotowana strawa na długo pozostanie w naszej pamięci smaków. Można ją również stosować do różnego rodzaju sałatek, jak również do smażenia, gdzie podkreśla walory smakowe potrawy. Idealna do przyrządzania mieszanek przypraw marynat do mięs i wegetariańskich dań z grilla.


Oliwa z oliwek idealnie nadaje się do gotowania i smażenia, w krajach obszaru śródziemnomorskiego częste jest użycie tej oliwy zamiast margaryny, masła czy innych olejów. Optymalną temperaturą smażenia produktów spożywczych jest 180°, aczkolwiek zależy to od samego produktu. Oliwa z oliwek umożliwia smażenie w tej temperaturze nie dochodząc do punktu dymienia, który jest wyższy niż w przypadku innych olejów, jak np. olej rzepakowy. Pomimo, że oliwa z oliwek jest najpowszechniej wykorzystywana na zimno, jako tłuszcz roślinny o najwyższych wartościach odżywczych i zdrowotnych jest również rekomendowana do smażenia czy gotowania.blog